Kraków szykuje się na wybory

Najważniejszym z największych przeszkód w większości miast w Polsce jest stan dróg. Polskie gminy nie są zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany przez wzrost liczby samochodów na krajowych szosach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno podjąć prawie każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również usprawni całość gospodarki miasta.

Wśród pozostałych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie elektryczną linię autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami i naprawy istniejących tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne Kraków
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu zmian i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.